DMEDD KERMESI

DMEDD’in eğitim ve yardım fonuna en büyük katkıyı,  Ankara’da bulunan yabancı misyonların katılımı ve yurtdışındaki temsilciliklerimizden gönderilen malzemelerle gerçekleştilen DMEDD Kermesinden elde edilen  gelirler oluşturmaktadır.

Her sene Kasım ya da Aralık ayında gerçekleştirilen DMEDD Kermesi, gerek yıllar içinde artan sayı ve çeşitlikteki ürünleriyle, gerekse artık kermesin bir parçası haline gelen sanat gösterileriyle bugün Ankara’nın en renkli sosyal ve kültürel faaliyetlerinden biri haline gelmiştir.

Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği Kermesten elde edilen gelirler, sadece çok sayıda öğrenci için burs kaynağı olmakla kalmayıp, aynı zamanda bir çok yardım projesinin  gerçekleşmesine de imkan sağlamaktadır. Bu çerçevede DMEDD, özverili çabalarıyla bulundukları ülkelerden malzemeler gönderen tüm dış temsilciliklerimize, aynı şekilde kermese iştirakleriyle hem etkinliğe renk katan, hem de cömert katkılarıyla desteklerini sürdüren Ankara’daki tüm yabancı misyonlara müteşekkirdir. Kermesimizin başarısında, kermes alanında gönüllü çalışan tüm üyelerimizin ve  Bakanlık mensuplarımızın katkıları da büyüktür. Her yıl artan bir ilgiyle Kermese iştirak eden ziyaretçilerin Derneğimizin çalışmalarına desteği de ayrıca kayda değerdir.   

 

YILLARA GÖRE DIŞ TEMSİLCİLİKLERİMİZİN VE ANKARA’DAKİ YABANCI MİSYONLARIN KERMESE KATILIMI (2009-2019)

 

 

 

 

YILLARA GÖRE KERMES ZİYARETÇİLERİ

(2013-2019)