Etkinlikler

Büyükelçiler Konferansı Kapsamında DMEDD Buluşması

08 Ağustos 2023 Ankara

14. Büyükelçiler Konferansı vesilesiyle 8 Ağustos 2023 tarihinde düzenlenen DMEDD Buluşması, yurtdışında ve merkezde görev yapmakta olan Büyükelçilerimizin değerli eşlerinin katılımları ile gerçekleştirilmiştir.

102 konuğumuzun iştirak ettikleri program açılışı 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden Hatay Temsilcimiz Büyükelçi Devrim Öztürk, Hatay Temsilciliğimizde görevli Memur Gökhan Aytaç ve ebediyete intikal eden tüm vatandaşlarımız için saygı duruşuyla başlamıştır.

43. Dönem Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Akçapar açılış konuşmasını takiben DMEDD 2023 yılı faaliyetleri, plan ve önerilerine ilişkin kapsamlı bir sunum gerçekleştirmiş ve DMEDD çalışmalarına önceki dönemlerde katkı sağlayan üyelerimizin yanı sıra 43. Dönem Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerine destekleri için teşekkür etmiştir.

Program esnasında konuklara DMEDD faaliyetlerine ilişkin hazırlanan kitapçıklar ve bursiyerlerimizin eğitim masraflarına katkı sağlaması amacıyla başlatılan Help Steps uygulaması hakkında hazırlanan not dağıtılmıştır.Katılımcıların büyük bölümü tarafından doldurulan anket formları ise çalışmalarımıza büyük katkı sağlayacaktır. İçten teşekkürlerimizle.